Specialized Rockhopper Base KH AL 29
649,00 €*
bspw.
~56,92 €
mtl. (zzgl. Versandkosten)
in 12 Raten (ab 9,99% Jahreszins)
Nicht mehr verfügbar
Produktnummer:
1017196
EAN:
196625218323
Produktinformationen
| Anzahl Gänge: | 9 |
|---|---|
| Bicycle Type: | Hardtail |
| Bremse hinten: | Tektro HD-M280, 2-piston caliper, hydrailic disc |
| Bremse vorne: | Tektro HD-M280, 2-piston caliper, hydrailic disc |
| Farbe: | Gloss Lagoon Blue / Oaisis |
| Felgen: | Specialized alloy, disc only, double-wall, 25mm inner width, 32h |
| Gabel: | SR Suntour XCE 26/27.5/29, 28mm stanchions, coil spring, QR, 80/90/100mm travel (size-specific), 42mm offset |
| Gewicht: | 14.1 kg (31 lb, 1.4 oz) |
| Griffe: | Specialized Trail Grips, lock-on |
| Größe: | S2 / S |
| Hersteller: | Specialized |
| Hinterradnabe: | Alloy Sealed bearing, 6-Bolt, disc, 135x9mm spacing, quick-release |
| Kassette: | SunRace, 9-Speed, 11-36t |
| Kette: | KMC X9EPT, 9-speed, anti-corrosion coating w/ reusable Missing Link™ |
| Lenker: | Alloy Mini Rise, 9-degree backsweep, 15mm rise, 31.8mm |
| Modelljahr: | 2026 |
| Pedale: | Specialized, platform |
| Rahmenform: | Unisex |
| Rahmenmaterial: | Aluminium |
| Reifen: | Ground Control 2BR, 650B/29x2.35, T5 |
| Sattel: | Bridge Sport, Steel rails, 155/143mm |
| Sattelstütze: | Alloy, 2-bolt clamp, 30.9mm |
| Schalthebel: | Shimano Altus, RapidFire Plus, 9-speed |
| Schaltwerk: | Shimano Altus, 9-speed |
| Speichen: | Stainless, 14g |
| Umwerfer: | Shimano Altus 2-speed |
| Vorbau: | Stout 3D-forged alloy, 31.8mm, 6-degree rise |
Anmelden